Стабілізатори напруги для котлів

Сучасні багатофункціональні котли потребують не тільки правильної установки та налаштування, а і дотримання правильних умов експлуатації. Часто призаповнені гарантійних талонів вноситься інформація про наявність (або відсутність) стабілізатора напруги.

 

Здавалось би що тут важливого - адже інша техніка і так працює на пряву від розетки. Однак насправді не все так просто – напруга в наших розетках рідко дорівнює 220 В. Це пов'язано із частими перевнтаженнями на лініях електропередач та їх зношеністю в цілому. Не рідко виникає ситуація коли у віддалених точках від електростанції напруга падає нижче за 180 вольт. Або маємо протилежну ситуацію поблизу підстанції - тобто порядка 250 вольт. Такі стрибки не так перешкодять роботі побутових пристроїв. Адже їх можна не вмикати в часи неправильної роботи мережі. Котел має працювати постійно 24 години на добу - в режимі обігріву або в режимі очікування. 

 

Висока напруга „спалить” електричний блок керування, а низька – циркуляційний насос або ж у кращому випадку електроніка не запустить котел, поки напруга не нормалізується. Саме тому виникає необхідність забезпечити котел стабільною напругою. 

 

Яким має бути стабілізатор щоб надійно захистити Ваш котел?

Потужність. В середньому плата керування та циркуляційний насос споживають трохи більше ніж 100Вт. Виходячи з цбого підбираємо стабілізатор з двократним запасом потужності, тобто 200- 250 Вт.

Синусоїда.  В мережі форма змінної напруги - синусоїдальна. Стабілізатор не повинен її спотворювати. Це важливо для електродвигуна насоса.

Критичні показники напруги. Стабілізатор повинен мати систему самозахисту від виходу напруги за небеспечні межі.

Автовідновлення роботи. Повинен мати затримку включення та автоматичний запуск при відновленні електропостачання після аварійного відключення.

Сатбілізанор повинен мати заземляючий вивід.

Image: