Новини

Безтрансформаторні стабілізатори LEGAT

12.04.2016

 

ВОЛЬТ АМПЕР пропонує високочастотні стабілізатори LEGAT

В останні роки робляться інтенсивні спроби створення високочастотних стабілізаторів (далі, ВЧ-стабілізаторів) на базі сучасних силових транзисторів. Однак, аж до останнього часу, ці стабілізатори не набули широкого поширення. Основна причина: практично всі спроби побудови ВЧ-стабілізаторів використовують схему з ланкою постійного струму. За основу були взяті ідеї, використовувані в частотних приводах, - подвійне перетворення енергії: вхідна напруга понижається і випрямляється, а потім, з постійної напруги, за допомогою ключів, формується змінна напруга з заданими параметрами якості. Як наслідок, такі прилади мають ККД набагато нижче традиційних приладів (тому що використовується подвійне перетворення енергії). Нарешті, найбільший недолік таких стабілізаторів - дуже висока вартість: вони майже на порядок дорожче, ніж звичайні низькочастотні стабілізатори.

 

Проте, останнім часом вдалося створити ВЧ - стабілізатор без ланки постійного струму, ціна якого практично не відрізняється від ціни вітчизняних низькочастотних стабілізаторів.

 

В основу роботи стабілізатора покладені схеми повишаючого і понижувального імпульсних регуляторів напруги без гальванічної розв'язки джерела і навантаження. Як ключі використані IGBT транзистори. Ключі синхронно керуються сигналом високочастотної ШІМ з частотою 20 кГц. Перевага зазначеної схеми в порівнянні з іншими варіантами імпульсних перетворювачів змінної напруги полягає в можливості рекуперації енергії в мережу змінного струму, що максимально зближує її з властивостями з автотрансформаторним способом регулювання. Дана властивість досягається за рахунок симетричних схем.

 

Ці прилади виробляються компанією «Новатек-Електро» та продаються під торговою маркою LEGAT. Як показують результати порівняння, стабілізатори LEGAT перевершують звичайні низькочастотні стабілізатори за всіма основними параметрами. 

 

Коротко можна перерахувати їх наступні переваги:

 

1. Стабілізатори LEGAT майже в два рази легші за традиційні.
2. Забезпечують дуже високу точність стабілізації вихідної напруги: ± 1-2 В.
3. Мають високу швидкість реакції на скачки вхідної напруги.
4. Забезпечують збереження 100 % потужності в дуже широкому діапазоні вхідних напруг : 120-280 В.
5. В діапазоні вхідних напруг 100-120 В працюють із деяким падінням потужності.
6. Не мають гальванічної розв'язки, що дозволяє підключати будь-які типи активних і реактивних навантажень.
7. Дозволяють регулювати вихідну напругу (180-240 В) і затримку на повторний пуск (3-999 сек.)
8. Забезпечують короткочасне збільшення струму (до 10 сек.) Для забезпечення пуску електродвигунів.
9. Зберігають працездатність в широкому діапазоні температур: від -20 до + 40 ° С.


Резюмуючи, можна сказати, що розвиток стабілізаторів, мабуть, буде відбуватися в бік збільшення кількості ВЧ - приладів. Визначальним тут є те, що ціни на основну сировину для виробництва звичайних низькочастотних стабілізаторів постійно зростають, що викликає зростання ціни самих виробів. У той же час, вартість електронних комплектуючих тільки падає. Тому можна очікувати, що з часом ВЧ - стабілізатори стануть дешевші за традиційні низькочастотні прилади.

Інші новини